Klinik & ekip

Hastane personeli, Donaueschingen'deki kliniğin önünde

Kliniğimiz

Vogelsang MEDICLIN kliniği psikosomatik bozukluk tablosuna sahip hastaların tıbbi rehabilitasyon ile tedavisinde uzmanlaşmıştır. Donaueschingen'de bulunan klinik 104 yataklıdır. Psikosomatik tıp ve psikoterapi alanındaki tüm bozuklukları tedavi edebiliriz. Özel ağırlık noktamız kültürlerarası psikosomatiktir. Burada psikosomatik bozukluğa sahip göçmenleri, ilk sırada Türk hastaları tedavi ediyoruz. Bununla birlikte göçmenlerde ve sığınmacılarda travma ve travma sonrası bozuklukları da Donaueschingen'de tedavi ediyoruz.

Çalışmalarımızın özel ağırlık noktası

  • Depresyonlar
  • Korku bozuklukları
  • Stres sonrası hastalıklar
  • Uyum bozuklukları, iş ve özel alanlarda

 

Hedefimiz hastalarımızın yaşam kalitelerini iyileştirmek ve yeniden iş hayatına dönebilmeleri için sağlıklarını kazandırmaktır. Tedavimiz davranış terapisi ağırlıklıdır ve bozukluğun türüne göre çeşitli yöntemleri kapsar. Bunun yanında Donaueschingen'deki kliniğimizde MEDICLIN'in psikosomatik bozuklukların tedavisinde uzun yıllara dayanan tecrübesinden destek alıyoruz.

Kültürlerarası psikosomatik bölümü ekibi

Prof. Kızılhan, Donaueschingen'deki klinikte görüşmede

Prof. Kızılhan, Donaueschingen'deki klinikte görüşmede

Prof. Dr. Dr. Jan İlhan Kızılhan - Klinik Psikolog, Psikolojik Psikoterapist, Hipnoz terapist, Travma terapist, Doğu Bilimci (Orientalist) - Fonksiyon - Bölüm yöneticisi

Bernd Haves, terapistlerin ekip fotoğrafında

Bernd Haves

Bernd Haves - Psikosomatik ve Psikoterapi içinTıp Uzman Doktor - Fonksiyon - Yönetici Üsthekim

Donaueschingen'deki klinikte psikolog, Şükran Sever-Kettler

Suekran Sever-Kettler

Klinik psikolog

Donaueschingen'deki klinikte psikolog, Vakkas Celik

Vakkas Celik

Klinik Psikolog

Donaueschingen'deki klinikte sağlık çalışanı Belgin Dökmeci

Belgin Dökmecin

Sağlık çalışanı

Donaeschingen'deki klinikte yardımcı doktor, Hacer Türk

Hacer Türk

Yardımcı Doktor

Donaueschingen kliniğin sosyal hizmeti sorumlusu Merve Topal

Merve Topal

Sosyal hizmetler

Donaueschingen'deki klinikte sağlık çalışanı Zeinab Hassoun

Zeinab Hassoun

Sağlık çalışanı

Klinik yönetimi

Donaueschingen'deki  MediClin Klinik am Vogelsang´ın klinik yönetimi

Klinik yönetimi, tıbbi terapi konseptler, Donaueschingen'deki kliniğin yapısı ve personel ile ilgili tüm sorular, yapısal önlemler ve tabii ki hastalar ile iligli tüm sorularınızı memnuniyetle yanıtlar. Dr. Bernd Haves, Christine Trove, Mona Kızılhan ve Prof. Dr. Dr. Jan Kızılhan (soldan sağa) bu konularda hizmetinizdedir.

Donaueschingen içinde ve çevresinde boş zaman değerlendirme ,mkanları

Sağlıklı bir dağ iklimi ve yüksek hava kalitesi Donaueschingen'deki kliniğin çevresindeki ortamı özel yapar. Şehir yaklaşık 750 m yüksekliğindeki Baar yüksek düzlüğünde bulunur. Donaueschingen tek Avrupa nehri olan, batıdan doğuya doğru akan ve bu arada 10 ülkeden geçen veya temas eden Tuna nehrinin doğduğu yerdir. Çok sayıda yürüme ve bisiklet rotalarının yanısıra Fürstenberg Sarayı, Biedermann Müzesi ve çok sayıda değişik konser ve sergiler gibi geniş bir kültürel ortam Donaueschingen'de yer almaktadır.

İletişim

Vogelsang MEDICLIN kliniğine başka sorularınız mı var veya daha fazla bilgi almak mı istiyorsunuz? Hafta içinde 7:30 ve 16:30 saatleri arasında beni arayabilir veya e-posta gönderebilirsiniz.

Mona Kizilhan
Kültürlerarası psikosomatik idari yönetici

07 71 - 85 16 13
mona.kizilhan@mediclin.de

Arzunuz