Prof. Kızılhan şiddeti önleme konusunda yeni bir rehber sunuyor. Entegrasyon sorumlusu Annette Widmann-Mauz ile uzman görüşmesi

Donaueschingen, 4 Mart 2019: Donaueschingen'de MEDICLIN Klinik am Vogelsan´ın kültürlerarası bölüm başkanı olan Prof. Dr. Dr. Jan Ilhan Kızılhan, 27.2.2019 tarihinde, şiddeti önleme konusunda yeni bir rehber sundu. Kılavuz, mültecilere ve yeni göç etmiş erkeklere yöneliktir. Kızılhan, rehber kitabını, mülteci kadınların Şiddetten korunması hedefiyle, konunun uzmanlarının bir araya geldigi görüsme çerçevesinde, entegrasyon sorumlusu  Annette Widmann-Mauz ile birlikte, Başbakanlıkta sunmuştur.

“Bir kişinin kişisel bütünlüğüne, özellikle cinsel şiddet yoluyla yapılan herhangi bir müdahale, kurbanlarda ve toplumda izlerini bırakacak ciddi bir fiziksel ve ruhsal yaraya neden olacaktır. Şiddet içermeyen ve makul bir yaşam için profesyonel bir şiddeti önleme ve müdahale gereklidir, " dedi, Vogelsang'daki klinik çalışmalarına ek olarak, "MiMi - göçmenler için göçmenlerle şiddetin önlenmesi" projesinin eş yöneticisi olan Kızılhan.

Şiddeti önleme sadece kadınları değil, erkekleri de içerir. MiMi projesinin amacı, göçmenleri şiddeti önleme ve kendini korumaya aracılık edecek şekilde yetiştirmektir. On bir dilde düzenlenen eğitimlerde erkekler şiddet kullanmamayı ve şiddet içermeyen bir çözüm geliştirmeyi öğrenebilirler.

Bakan Widmann-Mauz, Federal Başbakanlık'ta düzenlenen , mülteci kadınların şiddete karşı korunmasına ilişkin  görüşmeye, Kızılhan´ın yanı sıra 40 uzman daha davet etti. Entegrasyon Komiseri, bu yıl savunmasız insanlar, özellikle de mülteci kadınlar için 6,5 milyon Euro tutarında finansman sağlıyor.
Vogelsang Kliniği'ndeki kültürlerarası bölüm, aile içi şiddet mağdurlarının ve savaştan kurtulanların tedavisinde uzmanlaşmıştır. Kızılhan ayrıca, Baden-Württemberg Devlet Üniversitesi'ndeki Kültürlerarası Sağlık Araştırma Enstitüsü'nü de yürütmektedir.

İletişim

Vogelsang MEDICLIN kliniğine başka sorularınız mı var veya daha fazla bilgi almak mı istiyorsunuz? Hafta içinde 7:30 ve 16:30 saatleri arasında beni arayabilir veya e-posta gönderebilirsiniz.

Mona Kizilhan
Kültürlerarası psikosomatik idari yönetici

07 71 - 85 16 13
mona.kizilhan@mediclin.de

Arzunuz